Sklep Medyczny Expert-Med 

Zadzwoń: 608 - 639 - 238  

 email: kontakt@expert-med.pl

Refundacja NFZ

Jak zrealizować zapotrzebowanie na środki pomocnicze i ortopedyczne? 

Krok 1. Udaj się do lekarza

Po zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne udaj się do lekarza posiadającego umowę z NFZ. W ramach ubezpieczenia zdrowotnego pacjentom przysługuje refundacja różnych wyrobów medycznych. Są to np. różnego rodzaju protezy, aparaty i ortezy ortopedyczne, wózki inwalidzkie, zestawy infuzyjne do osobistych pomp insulinowych, laski i kule, balkoniki, obuwie ortopedyczne.

 

Krok 2. Potwierdź zlecenie

Aby uzyskać prawo do refundacji złóż zlecenie w oddziale NFZ. Jeśli chodzi o województwo łódzkie możesz to zrobić:

  • pocztą (Kopcińskiego 58, 90-032 Łódź),
  • osobiście: w Łodzi, Sieradzu, Skierniewicach i Piotrkowie Trybunalskim,
  • za pośrednictwem innej osoby, której dasz upoważnienie

Zlecenie na wyroby medyczne musi zostać potwierdzone do refundacji przez oddział NFZ, na terenie którego ubezpieczony jest zarejestrowany. Zlecenie może być potwierdzone osobiście przez pacjenta, inną osobę w jego imieniu lub drogą pocztową (zlecenie przysyłane pocztą będzie odsyłane na adres pacjenta). Do potwierdzenia zlecenia przez NFZ wymagany jest dowód osobisty osoby odbierającej potwierdzone zlecenie.

WAŻNE: W przypadku gdy konieczne jest natychmiastowe zaopatrzenie pacjenta w wyrób medyczny poza obszarem zarejestrowania chorego – w potwierdzeniu zlecenia może pośredniczyć oddział Funduszu, na terenie którego pacjent przebywa.

Krok 3. Odbierz wyrób medyczny

Dzięki podpisanej umowie z NFZ możesz u nas odebrać wyrób medyczny w Radomsku przy ulicy Stodolnej 2.